logo do poprawienia        
        www.eboox.info
      Serwis poświęcony elektronicznym publikacjom        szukaj lokalnie >

Polecamy/promocje 

 

    Auto Firmowe
    gratis!

        Jak pisać e-booki 

        Perswazja, manipulacje,...


Powiadamiacz
Powiadom znajomego o tym serwisie!
(podaj jego e-mail i ew. dodaj dalej coś od siebie)
powiadom.4free.pl

O naszym serwisie   

2008-01-11

Serdecznie witam na naszych stronach!

Poczuj się jak w domu, w miejscu gdzie siadasz sobie z ulubioną książką lub dumasz nad przyjemnymi aspektami swojej przyszłości - może właśnie tu znajdziesz  rozwiązania na jutro a nawet na dziś?

 

Cel i charakter strony

Historia

O nas

Struktura serwisu

Poradnik użytkownika

Sprawy formalne

Podziękowania


Cel i charakter strony
 

 • Nazwa eboox jest trochę przewrotna - naśladuje wymowę słowa ebooks.
  Info, bo znajdziesz tu szereg informacji o e-bookach.
  Zwróć uwagę na symbol nieograniczonych możliwości e-booków :-) umieszczony w logo.
 • Istnieje już dużo witryn internetowych poświęconych e-bookom, często powtarzających podobną ofertę - zwłaszcza darmowych publikacji. Aby nie powtarzać zbytnio tego schematu, postaramy zająć się trochę szerzej samym zagadnieniem e-publikacji i e-booków. Oczywiście, cały Internet jest swoistą e-publikacją - to temat, który zawęzimy.
  Naszą domeną (w założeniach) będą elektroniczne poradniki, książki psychologiczne, filozoficzne i motywacyjne.
 • Przyjęliśmy, że serwis jest adresowany do szerokiego kręgu odbiorców, w którym szereg osób ma dotąd mało do czynienia z e-bookami, i dlatego prosimy doświadczonych czytelników o wyrozumiałość dla miejsc, gdzie pewne zagadnienia są przedstawione od podstaw.
 • Nasze strony są "eyes friendly" to jest starają się być nie męczące dla oczu;  "mole książkowe" oraz ci, którzy godzinami przesiadują przed komputerem, to przeważnie okularnicy i osoby coraz bardziej narzekające na wzrok. To dlatego na większości naszych stron czcionka jest większa niż to się zazwyczaj spotyka. Pamiętaj też o tym, że te wielkość możesz zmienić z domyślnej na inną środkami przeglądarki (na ogół z zakładki Widok).
 • Serwis dopiero się tworzy, zarówno niektóre podstrony, ich ostateczny format jak i mechanizmy jeszcze nie są gotowe  lub są w trakcie pierwszych testów - proszę o cierpliwość i ... uwagi na adres eboox@eboox.info .
   

Do miłych Pań
Używam w tekstach formy męskoosobowej tylko dla uproszczenia - proszę mi to wybaczyć!

 

Historia


Oficjalny debiut obecnego serwisu to 10 stycznia 2008.

Jednak historia eboox.info sięga początku 2004 r. gdy zarejestrowałem tę domenę i stworzyłem pod tą nazwą szkielet serwisu  do promowania e-booków i innych publikacji elektronicznych.

Serwisu tego jednak nie dokończyłem, bo oferta e-booków była jeszcze niewielka, głównie ograniczała się do publikacji Złotych Myśli, których książki są promowane przez tyle innych stron, że wycofałem się z tworzenia jeszcze jednego podobnego serwisu.

Po latach  warunki dla e-booków i dla biznesów z nimi związanych zmieniły się .

Zarówno same Złote Myśli wzrosły w siłę i  ofertę, jak i inne wydawnictwa elektroniczne, np. Escape, Dobry Ebook, ... i wreszcie, w ślad za Zachodem,  jesteśmy w Polsce świadkami jednego z najbardziej rewolucyjnych przedsięwzięć w handlu internetowym ostatnich lat, wyposażonego w innowacyjne narzędzia do sprzedaży w Internecie.

Będzie to miejsce, w którym będzie można kupić w formie cyfrowej niezliczoną ilość książek, czasopism, książek audio...
Przedsięwzięciu temu towarzyszy już program partnerski - w którym będziesz mógł zarabiać na polecaniu serwisu i wydawnictw.

Chodzi o serwis internetowy Nexto,  z którym razem debiutujemy.
 

O nas


"O nas" to dużo powiedziane - aktualnie redaguje tę witrynę sam; mówiąc "o nas" mam raczej na myśli szereg serwisów powiązanych - własnych i Partnerów.

Eboox  to jeden z paru serwisów internetowych jakie prowadzę - zachęcam do odwiedzenia np.  www.L-earn.net - stron poświęconych osobistej efektywności i rozwojowi, które korespondują z e-bookami poświęconymi e-biznesowi, uczeniu się, motywacji itp.
Innym serwisem poświęconym książkom jest www.StefanGarczynski.pl (czy wiesz KTO to był?).
Także na www.LepszeZdrowie.info , oprócz wielu artykułów, prezentuję też sporo e-booków.

Szereg innych stron  - w przygotowaniu...

Zapraszam na swój blog traktujący o sprawach związanych z serwisami ... i nie tylko.

 

Dopisek z lutego 2010. Ostatnio nowsze wiadomoœci (dotyczšce nie tylko moich serwisów) umieszczam na www.twitter.com/etsaman2


Struktura serwisu


Z każdej strony dostępne jest górne, prawe i dolne menu.

Niektóre strony są zagłębione, lecz nie więcej jak na 2 kliknięcia.
Mapa serwisu pokazuje zawartość witryny bardziej szczegółowo niż menu (bezpośredni dostęp do zagłębionych stron).

Serwis kieruje często do stron zewnętrznych (partnerskich, zwłaszcza w celu zapoznania się szczegółowego z produktem i jego ew. zamówienia). W szczególności jest to Nasz sklep - sklep internetowy, gdzie można zamówić prezentowane przez nas produkty.

Zachęcamy jednak do powrotu do nas :).
Na razie powrot do serwisu lub strony poprzedniej najprościej realizować klawiszem "cofnij"  w przeglądarce lub prawym klawiszem myszy  - "cofnij".

Serwis i jego układ będzie ewoluował - zapraszamy do ponownych odwiedzin - ciągle coś przybywa...

 

Poradnik użytkownika

 

Oprócz tematów poruszonych wyżej - jeszcze parę uwag:

Miejsca "klikalne" tj. przenoszące do zagłębionych treści, są na ogół w kolorze czerwonym (oprócz górnego menu i stopki).

Dla ułatwienia odnajdowania treści i produktów zainstalowano lokalną wyszukiwarkę (górny pasek).
Zachęcam do korzystania także z dodatkowych wyspecjalizowanych wyszukiwarek.

Tablica ogłoszeń - to miejsce, gdzie każdy gość serwisu może za darmo umieścić ogłoszenie (kupię, sprzedam,  zamienię, poszukuję, oddam,  itp.) związane z e-wydawnictwami.
Tablica będzie moderowana pod kątem "dobrych obyczajów" i związku z tematem strony.

Łącza (linki) - kierują do wybranych innych serwisów o podobnej tematyce. W szczególności miejsca internetowych bibliotek literatury.
Glossariusz czyli słowniczek pojęć związanych z publikacjami elektronicznymi - zbieramy materiały  - dział czeka na swój debiut...

Poleć nas
Będzie nam miło, jeśli polecisz ten serwis swoim znajomym - korzystając z odpowiedniego formularza  na prawym marginesie lub po prostu wykorzystując opcję Plik/ Wyślij do..., czy w jakikolwiek inny sposób (np. wysyłając mu nasz Biuletyn, który sam zaprenumerowałeś lub dostałeś okazjonalnie).

 

Część publikacji dostępnych poprzez nasz serwis ma format pdf.

Jeśli plik jest zabezpieczony hasłem, należy je starannie przechowywać i używać do otwierania publikacji.

Firma Nexto używa innego rodzaju zabezpieczenia  przed nielegalną dystrybucją. Do otwarcia publikacji niezbędna jest tzw. wtyczka fileopen do programu Adobe Acrobat Reader. Instalujesz ją na swoim komputerze TYLKO 1 RAZ. Nie jest wtedy wymagany żaden login ani hasło.
 


1. Na ogół, po wstępnym przedstawieniu publikacji, odsyłamy do sklepiku internetowego lub na zewnętrzną  stronę www, na której znajduje się dalszy opis, wskazówki co do sposobu zakupu i formularz zamówieniowy.
E-booki/elektroniczne czasopisma -  jako produkt informacyjny, są udostępniane przez Internet a płatności realizowane  przeważnie elektronicznie. Prosimy o postępowanie zgodne z podanymi  instrukcjami  - dalsze procedury i dostawa towaru są już w jego gestii bezpośredniego sprzedawcy..

2. Gdy przedmiotem zakupu jest zwykłe wydawnictwo (lub inny produkt fizyczny, np. płyta CD)  prosimy zamawiać zgodnie z procedurą zewnętrznego sklepu internetowego. Dostawa towaru jest  w jego gestii.

3. W przypadku zamówienia e-booka od razu z naszej strony (www.eboox.info) prosimy o wypełnienie formularza zamówienia oraz  wybranie jednej z podanych form płatności.

4. W zasadzie płatności należy przekazywać na podane konto bankowe. Po stwierdzeniu wpływu, nabywca uzyskuje pocztą elektroniczną hasło dostępu/adres umożliwiający pobranie wydawnictwa lub hasło odblokowujące pełny zakres w pobranej wersji demonstracyjnej.
By szybko realizować Wasze zamówienia, polecamy posiadanie rachunku w banku, z  elektronicznymi kanałami płatności. Obecne rozwiązania posiadają już wystarczające środki bezpieczeństwa dla przekazów elektronicznych. Dla ostrożnych i wygodnych polecamy tzw. ekarty, jak np. emKartę w mBanku. Jest to odpowiednik karty kredytowej, ale o tyle bezpieczny, że podanie numeru tej karty w sieci nie daje nikomu dostępu do konta, a tylko co najwyżej do ograniczonej i w pełni kontrolowanej  "sumy doładowania" karty. (Dodatkowo, kartą taką nie można pobrać pieniędzy z bankomatu).
Szczegółowe informacje  - np. www.mbank.pl/ .  Karty tego rodzaju są najlepszym sposobem płacenia za towar w zagranicznych sklepach internetowych.

        Ciąg dalszy poradnika nastąpi (utworzy się FAQ)

 

Sprawy formalne

 

Oświadczenie
Aczkolwiek w dobrej wierze polecamy programy partnerskie stron trzecich oraz ich produkty, to nie bierzemy za nie odpowiedzialności. Nie odpowiadamy też za poglądy, obietnice i stwierdzenia podawane w prezentowanych e-bookach i artykułach sygnowanych przez ich autorów oraz za ew. skutki wspomnianych poglądów, obietnic i stwierdzeń. Sami też - aczkolwiek zachęcamy do e-biznesu i programów partnerskich - nie możemy zagwarantować dużych i szybkich zarobków.
Nie odpowiadamy za treść powierzonych lub cytowanych reklam.
Łącza do stron internetowych osób/firm trzecich są okresowo sprawdzane, ale nie gwarantujemy, w każdym przypadku ich sprawności ani nie odpowiadamy za aktualne treści tam prezentowane i ich skutki.
Znaki firmowe i towarowe firm i osób trzecich cytowane w naszym serwisie  podawane są tylko informacyjnie - szanujemy prawa ich właścicieli.
Powyższe stwierdzenia odnoszą się do serwisu Eboox, biuletynu ΞBULLETΞIN oraz korespondencji w imieniu witryny Eboox.

Nie jesteśmy firmą - wszystkie sprzedaże odbywają się na zasadzie umowy o dzieło osoby prywatnej w ramach programów partnerskich prowadzonych przez wydawnictwa lub inne firmy. Bezpośrednie zamówienia odbywają się w ramach stron/mechanizmów tych firm lub u nas - na ich zlecenie. Jest to bliżej wyjaśnione w powyższym  dziale Sposoby zamawiania.

Nie wystawiamy rachunków (ewentualnie wystawiają je wydawcy lub dostawcy).

 

Zapraszam też do działów Prawa autorskie, Polityka prywatności, Regulaminy, Projekt .

 

Podziękowanie


Dziękuję Piotrowi Majewskiemu - redaktorowi świetnego serwisu CzasNaE-Biznes oraz Krzysztofowi Abramkowi - redaktorowi ebooki.pl za ich opracowania, rady i wiedzę jaką hojnie przekazują od wielu lat nt. e-biznesu  i e-booków.

 

Ciepło pozdrawiam i zapraszam do korzystania z naszych usług oraz życzę przyjemnej i pożytecznej lektury!

 

Leszek Korolkiewicz - właściciel i redaktor serwisu