logo do poprawienia        
        www.eboox.info
      Serwis poświęcony elektronicznym publikacjom        szukaj lokalnie >

Polecamy/promocje 

 

    Auto Firmowe
    gratis!

        Jak pisać e-booki 

        Perswazja, manipulacje,...


Powiadamiacz
Powiadom znajomego o tym serwisie!
(podaj jego e-mail i ew. dodaj dalej coś od siebie)
powiadom.4free.pl

Strona startowa   

2008-10-21

Witamy w naszym nowym serwisie!
>>>> jeśli już czytałeś poniższe, to zapraszamy do działu Produkty... oraz do aktualnych Komunikatów <<<<

 

Fenomen publikacji elektronicznych

Internet jest rewolucją, której znaczenia nie potrafimy jeszcze w pełni ocenić. 
Powstaje społeczeństwo informacyjne. Najcenniejszym towarem współczesności staje się informacja. Zasadniczo zmienił się obieg informacji. Błyskawiczność przekazu, brak granic, dostępność Internetu prawie dla każdego, masowość, brak centralnego zarządzania - to wszystko czyni z Internetu wolne medium, któremu trudno nałożyć granice i cenzurę.

Można by długo mówić o szeregu powiązanych zjawisk, ale strona startowa to nie miejsce na to - odsyłam do artykułów ogólnych (dostępne z prawego menu). Krótko mówiąc - przedstawiamy ofertę publikacji elektronicznych dla każdego - słowa kluczowe naszego serwisu to między innymi:

E-prasa, e-booki, audiobooki, czytanie/słuchanie on-line oraz udostępnianie publikacji do czytania/słuchania off-line (czyli w dogodnym dla siebie czasie i miejscu).

 

Wielostronność i siła naszej oferty

Nigdzie nie znajdziesz bogatszej oferty  publikacji elektronicznych (tysiące - dzięki szerokiemu partnerstwu).

Każdy znajdzie coś dla siebie - do czytania w sieci i do nabycia na własność.  Wypada dodać, że te wymienione wyżej trendy i środki wyzwoliły w ludziach niesamowity potencjał wypowiedzi a nawet twórczości - zatem jest to także rewolucyjna oferta dla twórców. W tym serwisie znajdziesz (tak, możesz być twórcą!) odpowiednie poradniki, narzędzia i sposoby dystrybucji. 

Skoro tak, to jest to też oferta sprzedawania publikacji elektronicznych, jeśli nie własnych to cudzych. Dzięki sile Internetu oraz narzędzi jakie dajemy, każdy można uzyskać dodatkowy dochód, a może zasadniczy dochód ... dla tych, którzy się w tę działalność bardziej zaangażują - np. dzięki programom partnerskim z księgarniami i wydawnictwami.

Jest to także oferta dla wydawców  już istniejących oraz oferta dla handlujących wydawnictwami.
Dla pierwszych - w celu zwiększenia sprzedaży i promocji wydawnictw klasycznych przez wersje elektroniczne (np. wersje demonstracyjne) oraz przez stworzenie działów nastawionych tylko na tę nową formę.
Dla drugich - przez zwiększenie asortymentu zgodnie z duchem czasu i ... większe obroty. 

 

Sam e-book lub audiobook ma szereg zalet dla czytelnika - piszemy o tym we wprowadzeniu do e-booków.

Tamże piszemy także o zaletach od strony biznesowej.

Wydawnictwa elektroniczne istnieją na naszym rynku już dobre parę lat, ale dopiero teraz wchodzą w "dojrzałość" i mają wielka przyszłość.  Jesteśmy właśnie świadkami  milowego kroku - stworzono innowacyjną platformę e-commerce Nexto, na której sprzedawane będą elektroniczne książki, elektroniczna prasa oraz książki audio w formacie mp3.
Za platformą tą stoją wiodące na polskim rynku publikacji elektronicznych spółki NetPress Digital (właściciel Netpress.pl) oraz Netina (właściciel serwisu Zlote Myśli).  Połączyły one siły tworząc Nexto, by zdobyć pozycję niekwestionowanego lidera w branży. Obydwie organizacje stworzyły program partnerski dzięki któremu i Ty możesz zarabiać polecając wydawnictwa i zdobywając kolejnych zainteresowanych. Jeśli jeszcze nie zapisałeś się na  Otwieramy.pl, zapisz się z  Nexto. Możesz też zaoszczędzić i korzystać z przywilejów należąc do Klubu Nexto ...

 

Nasz serwis

Nasz serwis jest afiliowany przy projekcie Nexto i Złote Myśli  oraz paru innych - by dać Wam możliwie najszerszy asortyment produktów do wyboru.

Niniejszy Eboox.info ma swoją historię sięgającą początku 2004 r. - o tym oraz o mechanizmach witryny i innych bardziej szczegółowych sprawach piszę w artykule O naszym serwisie (zawsze dostępny jako swoista pomoc z górnego menu), zatem tutaj tylko nadmienię o paru istniejących możliwościach.

Przewidujemy okresowy bezpłatny biuletyn (newsletter) - szczegóły i zapisywanie się - górne menu.

Serwis prezentuje publikacje z wielu źródeł, z których największe to wspomniany serwis Nexto. W szeregu przypadkach dla zapoznania się ze szczegółami oferty i w celu złożenia zamówienia będziecie odesłani do serwisu "źródłowego", w szczególności zakładka Produkty w górnym menu skieruje Was albo do partnerskiego sklepu przy Nexto,  albo do innego miejsca, gdzie znajdziecie interesujący Was produkt.

Oprócz produktów znajdziecie tu wiele artykułów o publikacjach elektronicznych i w ogóle ze świata książek i prasy.
Nie będzie to bowiem kolejna witryna www  tylko ze sklepem.

Chcę zwrócić uwagę na szereg gratisów - darmowych pełnych publikacji jak i darmowych obszernych fragmentów prezentacyjnych.

 

Eboox.info dopiero powstaje - proszę więc o wyrozumiałość w zakresie zawartości (wiele artykułów i działów jest na razie tylko "zamarkowanych" - w przygotowaniu), jak i w zakresie mechanizmów oraz formy.

 

Serdecznie zapraszam!

Leszek Korolkiewicz - właściciel i redaktor serwisu